Motorsport II

Pořekadlo: Jablko nepadne daleko od stromu se vyplnilo i v rodu Fajtlů. Syn Katky Fajtlové a tedy vnuk Jiřího Fajtla se začal motorsportu věnovat již ve svých třech letech. Sice nezůstal v dědových šlépějích a nepokračuje v rallye, ale po svém otci si vypěstoval vztah k silničním motocyklům. Dědovi geny však zapřít nemůže. Již v pěti letech se stal stabilním jezdcem Mezinárodního mistrovství České republiky v kategorii Junior A, tak, aby si na konci sezóny odnesl z rukou Martina Smrže ocenění za AČR jako: OBJEV ROKU 2016.

Titul OBJEV ROKU byl pro malého jezdce obrovskou poctou a hlavně motivací do let nadcházejících. Poctivá příprava, tvrdá dřina, důkladné a pravidelné tréninky na mini okruzích nejen českých, ale i Evropských, to vše přineslo svá ovoce již v nadcházejícím roce a dá se říci, že vlastně do současnosti. Tituly mistra (2017, 2019) nebo vicemistra (2020, 2021) ČR se staly zdá se samozřejmostí, ale vždy za nimi stálý hodiny za řídítky závodních strojů.

Změna přichází v roce 2022. Již v roce předešlém si malý Adam v rámci tréninku vyzkouší opravdovou jízdu na velkých okruzích s motocyklem specifikace Moto3, s kterou v pouhých deseti letech hravě překonává tolik vytouženou rychlostní metu 200km/h, ale taktéž hravě překonává rodinný rekord zajetý kdy na brněnském okruhu. Toto všechno jej natolik okouzlilo, aby opustil vody miniracingu a byť bez jakékoliv možnosti mistrovské účasti bere tento rok jako přípravný pro možnou účast v budoucnu…

Sledovat nás můžete na webových facebookových stránkách:

Sledujte nás na FB

Sledujte nás na Instagramu

Adam Vyskočil

Video ČT24